originální pár bot

 

Z NOHY NA NOHU

1. 5.—31. 7. 2022

Boty ke Zlínu patří. Nejde jen o historii úspěšné společnosti Baťa a z ní vycházející koncepci města; Zlín se stal také domovem cestovatelské dvojice Zikmund a Hanzelka a byl i místem, kde začal běhat čtyřnásobný olympijský vítěz ve vytrvalostním běhu Emil Zátopek. Při vší úctě k jiným oborům, právě oni jsou dodnes symbolem Zlína a ať se nám to líbí nebo ne, zůstává velkým tématem současnosti, jak s touto špičkou udržet krok.


Při výročí města si často klademe otázku, kam současná společnost směřuje, kam míří její kroky a jakým způsobem je ovlivnit. Cesta do budoucna už ale není lemovaná jen opravenými silnicemi a novou výstavbou, objevily se na ní i obavy ze ztráty věcí, které nám dřív přišly samozřejmé. Postupně se ukazuje, že nestačí opravit náměstí, aby se na něm lidé více potkávali, nestačí ani opravit chodníky, abychom našli správný směr. Ke štěstí nám nepomůže větší auto, ale to, že v tom stávajícím svezeme souseda. Nepotřebujeme větší domy, ale více chuti je společně sdílet. Nikdo z nás nepotřebuje ani deset párů bot – stačí jedny, které nás svedou dohromady. A právě takové jsme pro vás vytvořili!
Boty, jaké svět neviděl, ale ony uvidí jeho – a to doslova. Jeden jediný originální pár bot, který bude v červnu bez zastavení ve dne v noci chodit 700 hodin po Zlíně a stane se základem nejdelšího road movie, který jste kdy viděli! Na nohách participujících obyvatel navštíví místa a ulice, o nichž jste možná vůbec neměli tušení, a dorazí i na akce vztahující se k výročí města. Každý váš krok budou snímat kamery umístěné přímo v botách a vaši cestu tak uvidí živě celé město! Můžete zbytku světa ukázat svoje oblíbená místa, provést je svým domovem, nebo se pochlubit úrodou. Chcete něco podstatného říct? Požádat někoho o ruku, omluvit se, nebo na něco upozornit? Pokud chcete, budete i slyšet!

 

Nabízíme vám jedinečnou příležitost podniknout v životě kroky, které budou prostřednictvím našich bot skutečně vidět. Kam všude nakonec povedou, koho se dotknou a čemu pomůžou, rozhodnete pouze vy sami. Každý z vás se ale právě teď může stát spoluautorem unikátního průvodce a podat důležitou zprávu o městě samotném.

Boty, jaké svět neviděl, ale ony uvidí jej. 
Boty, které padnou každému, pokud mu je někdo předá. 
Boty, které vás svedou dohromady. 

 
view view view
Z nohy na nohu - boty