Tanečnice Ema

30. 6. 2022
A je to tu! Měsíc s botami je za námi! Když si Ema pro boty šla, možná ani netušila, že s tanečním souborem Bartošův soubor uzavírá Z nohy na nohu! Podle nás, to byl ten nejkrásnější závěr. A nesmutněte, boty budou navštěvovat nejrůznější akce i v červenci.

Boty na festivalu k oslavám 700 let Zlína

26. 6. 2022
"S botami jsem chodila v parku Komenského během festivalu Zlín Žije! 🙂 Povedlo se mi zdokumentovat něco málo z programu a mávající účastníky z festivalu překvapilo mě, kolik lidí se na projekt ptalo, když mě viděli s botami!! Krátce jsem jim představila projekt a všichni se těší na samotný cestopis! Já osobně jsem zvědavá, neviděla jsem ostatní záběry a sama nevím, kde všude boty putovaly, ale věřím, že cestopis bude stejně skvělý, jako samotný nápad." No a my děkujeme, že boty zažily festival v plném proudu!

Snídaně na Baltaci

23. 6. 2022
Jeden z bonusů v našem rezervačním systému byla snídaně na Baltaci. <3 Byla luxusní! Mrzí nás, že sledující se mohli jen dívat. Příště snad ochutnáte také.

Plavčík Radek

23. 6. 2022
Boty sice nejsou voděodolné, takže si nezaplavaly, ale i tak se v těchto vysokých teplotách přišly schladit do městské oázy. K bazénu v městských lázních Zlín je vzal plavčík Radek.

Běžkyně Dáša

22. 6. 2022
"V průběhu května jsem všimla krabice na náměstí. Projekt mě zaujal novostí, originalitu a vstřícností vůči občanům. Dává jim možnost ukázat, prožít. Mají možnost využít Botu, která si pamatuje. Z toho snímání a dívání vznikne krásný dokument. Přihlásila jsem se, abych šla po stopách svých rodičů, kteří zde žili devět let. Tančili v hotelu Moskva, chodili do kina, sportovali a hlavně pracovali a vzdělávali se. Tatínek se stal zdatným technikem, konstruktérem a spokojeným člověkem." Děkujeme paní Dagmar, že botám ukázala Zlín a že je vzala na běžecké závody na pět kilometrů. Olympijský běh Zlín se koná každoročně na zlínském atletickém Stadionu mládeže.

Terka a Nikča

22. 6. 2022
Terka a Nikča vzaly boty na nejvyšší budovu města. Boty se z "Jednadvacítky" podívaly taky dalekohledem. Dokonce nám prozradily, že zažily jakýsi souboj bot. Co to bylo to netušíme, ale vy jste to určitě na on-line streamu viděli (klidně nám o tom napište 🙂 ). Terka, Nikča, ani boty po výšlapu na mrakodrap nebyly unavené. Vydaly se proto ještě do Gulliverovy velkokavárny.

Šimon v Hitrádiu Zlín

21. 6. 2022
Šimon nastupuje na scénu, jakmile někdo odřekne bonus na poslední chvíli. Přesně tak se nám jeden přihlášený zalekl vstupu v Hitrádiu Zlín, proto jsme povolali Šimona, kterého znáte z naší krabice od bot na náměstí Míru, protože Vám často předává boty. Šimon tak neměl na výběr a musel mluvit na mikrofon. My si myslíme, že mu to šlo lépe, než si myslí! Představil projekt Z nohy na nohu a využil i nová zajímavá slova. Podle něj si tak boty "špióní" po Zlíně. 🙂

Pošťák David

21. 6. 2022
👁 Boty s kamerou viděly svět očima (nohama) taxikáře, nočního hlídače, knihovníků, včelaře a dokonce i pošťáka! A ne jen tak ledajakého. 🏤 Pošťák se jmenuje David a už roky chodí každé ráno krásnou, ale náročnou trasu okolo zlínských Pasek 🌱🍀 A vzal nás se sebou!

Boty uvařily pivo

21. 6. 2022
Boty celý měsíc hledají tradiční i netradiční místa ve Zlíně. Mimo to ale také hledají zážitky! Děkujeme Technologické fakultě UTB, že nás nechali nahlédnout do jedné z jejich laboratoří. On-line jste mohli i vy sledovat, jak se vaří pivo. Bylo lepší, než z obchodu!

Blanka a Pavel

20. 6. 2022
Na fotce vidíte zleva: Pavla, Blanku, Boty a rádio. Proč je na fotce rádio? Myslíme, že pokud jste nesledovali on-line stream na znohynanohu.cz, jen těžko byste správně hádali. Pavlův dědeček byl blízký Tomáše Bati a když měl devadesát let, Pavla prozíravě napadlo nahrát si dědečkovo povídání o známém podnikateli na kazetu. Pavel tento tříhodinový záznam pouští svým známým a my jsme velice vděční, že část z něho pustil i našim botám a hlavně Vám. PS: Blanka je Pavlova kamarádka a doufáme, že si tady o ní ještě přečtete.

Sprinter Giorno

19. 6. 2022
"Jsem trošku zklamaný. Deklarovali jste, že jsou boty pro každého. Za prvé mi nesedí ani nad kotníkem, na holeni, dokonce ani na stehně. A za druhé nechápu, proč jsou boty jen dvě. Je to diskriminující", to nám řekl italský chrtík Giorno. Musíme si přiznat, že ne každý den se nám vydaří a ne vždy jsou ohlasy jen kladné. Přesto se snažíme a všechny vaše připomínky bereme v potaz. A Giornovi děkujeme za upřímnost a také za to, že nám ukázal další kus Zlína. Zavedl nás totiž na Uriášův kámen a další místa okolo zlínských Pasek.

Trenér mladých házenkářů David

19. 6. 2022
David chtěl botám ukázat, čím Zlín tento víkend žije! Na základní škole Křiby se o víkendu sešlo 200 mladých házenkářů z Česka i Slovenska. Na Holiday Minifestivalu boty kromě házené viděly i další soutěže, které měly zabavit hlavně dospělé. Tatínci zatloukaly hřebíky, maminky soutěžily o nejlepší koláč... Kromě Davida si obuli boty i další trenéři. Dokonce i trenérka roztleskávaček!

Turista pan Tomáš

18. 6. 2022
"Vystoupili jsme z autobusu v Rožnově, pak jme jeli na Bílou na chatu Třeštík, tam jsme se občerstvili a vystoupali na Vysokou". A to je jen kousek turistického vyprávění pana Jiřího Tomáše, předsedy Klubu českých turistů ve Zlíně. Nakonec se dnešním výšlapu dostal až na rozhlednu Miloňová ve Velkých Karlovicích. Tam pak pan Tomáš podle jeho slov "chytl dva stopy" až na louku s dřevěnými sochami. Myslíme si, že dnešní příspěvek můžeme bez obav nazvat opravdovým "cestopisem". Děkujeme panu Tomáši za tip na krásný výlet v kraji.

Boty ve školce

17. 6. 2022
Boty navštívili zlínskou školku Katka! Alena Stašková, která školku založila ji pojmenovala po své dceři. S Alenou už jsme zavítali dříve do včelařství Míša, které bylo zase pojmenované po synovi.

Ajťák Martin

16. 6. 2022
"V Zikmundově vile jsem nikdy předtím nebyl, lákalo mě to!" Martin je sice povoláním ajťák, občas ale dělá průvodce v Památníku Tomáše Bati. Doufáme, že si dnešní speciální prohlídku v domě známého cestovatele užil on, ale i vy, kteří jste se dívali na online stream.

Ředitel knihovny Ondřej

15. 6. 2022
Terasa budovy U13 nebo výtah pro knihy - i to dnes viděly boty Z nohy na nohu. Do knihovny UTB je vzal její ředitel Ondřej Fabián, který byl z našeho projektu nadšený. Děkujeme za krásný vhled do dne knihovníka.

Poradkyně Stanislava

15. 6. 2022
Kolik mají boty tuku? To dnes zjistily v salonu Tip Top na náměstí Míru ve Zlíně. Jak to probíhalo? Stačilo si stoupnout na speciální přístroj InBody, chytnout madla a a výsledky už viděla Stanislava Baletková (napravo) v počítači. Ta pak v online streamu vysvětlila, která položka znamená co. Sledující také dostali tipy pro správnou životosprávu. No a jak boty dopadly? Všechno v normě!

Tanečnice Hanka

14. 6. 2022
Když si boty přicházely pro Hanku, poděkovaly jí za strpení. Přišly o pár minut později. Usměvavá Hanka ale byla shovívavá, na boty počkala a vyrazila na hodinu folklorních tanců. Na streamu jste mohli vidět přípravu tradičních tanců na svatbu jednoho z členů folklorního souboru!

Zvukař Tomáš

14. 6. 2022
"Poprvé v životě jsem vytvořil kouřový kroužek při potahování z vodní dýmky! Doufám, že to všichni viděli na streamu." Tomáš je podle jeho slov spíše kavárenský typ. Majitel Dobré čajovny ve Zlíně Michal Hanke ale vysvětlil, že čínský zelený čaj obsahuje také dostatek kofeinu. A co byl pro Tomáše bonus? Michal mu ukázal, jak správně připravit ten nejlepší čaj.

Kadeřnice Martina

13. 6. 2022
"Náš salon je speciální v tom, že je vytvořen podle filosofie Feng-šuei." A my bychom dodali unikátní! Přesně tak jsme se my i naše boty v kadeřnickém salonu, který má už osmnáctiletou tradici, cítili. Děkujeme za unikátní příležitost.      

Alík z Vršavy

12. 6. 2022
Alík si dnes odmítl boty obout. Prý by vypadal nepatřičně, když jsou jen dvě. Filmovat (streamovat) se ale nechal! Tímto děkujeme Alíkovi za jeho asistenci. Ještě více ale děkujeme Julii, která ho vzala z vršavského útulku na procházku.

Jezdec na koloběžce Matěj

12. 6. 2022
Bývalý profesionální jezdec na koloběžce Matěj nás vzal do skateparku! Ukázal botám i nám všem na online streamu své triky. Kromě toho nám prozradil, že se snaží zpopularizovat Zlín. A to tak, že spravuje kreativní prostor ve Zlíně a to v budově 44.    

Otec a syn z cukrárny Garibaldi

12. 6. 2022
Každý Zlíňan je zná! Mehmedi Mumin a jeho syn vyrábí zmrzlinu i zákusky podle tradičních chorvatských receptů. Jednu výbornou zmrzlinu si daly i naše boty. Cukrářů, kteří sídlí na náměstí Míru (tedy pár kroků od naší obří krabice od bot) jsme se ptali, co by ve Zlíně rádi změnili. Jediné, co si přejí je, aby krajské město více žilo. Ve dne i v noci!

Hodinový manžel Libor

11. 6. 2022
"Jsem pro každou špatnost!" To odpověděl hodinový manžel Libor Polášek na otázku, proč poskytl jako bonus své služby pro Z nohy na nohu. Utáhnout dvířka od skříně, to pro něj sice nebyla žádná výzva. Pokud jste ale dnes sledovali stream, tak víte, že i tak bylo zajímavé nahlédnout pod ruce šikovnému Liborovi.

Daniel ve filmových ateliérech

10. 6. 2022
"Bylo bezva, že jsem to tady mohl poznat.  O ateliérech jsem četl, ale nikdy jsem tu nebyl!" Jsme rádi, že jsme panu Danielovi mohli umožnit soukromou prohlídku zlínských filmových ateliérů. A na oplátku nás Daniel provedl kusem Zlína.

Budoucí ženich Petr

10. 6. 2022
Boty dnes byly svědky nečekané události! Petr se rozhodl, před zraky váš všech, požádat svou přítelkyni o ruku. A jak jste mohli vidět i slyšet, vše dobře dopadlo. Řekla ano!

Ředitel galerie Václav

8. 6. 2022
Boty byly dnes na návštěvě v Krajské galerii ve Zlíně. Prostory jim ukázal ředitel Václav Mílek. Boty měly možnost vidět, jak se připravuje výstava. Podívaly se ale i do dalších zákoutí galerie. Třeba do kuchyňky, do balírny nebo na pracoviště konzervátora. Prostě se staly součástí běžného provozu galerie.

Děkan Roman

7. 6. 2022
"Vozíte se na stupátku, čili něco, co si přejete celý život. Pracujete na čerstvém vzduchu. I chlapi byli milí! Prostě si dokážu představit, že bych takovou práci klidně dělal", řekl děkan Technologické fakulty Univerzity Tomáše Bati po tom, co slezl z popelářského vozu. Jen co si sundal boty, které celý zážitek streamovali, běžel zpět na univerzitu, kde byl jmenovaný děkanem na další čtyři roky.
Lukáš a Marek Příkazký

Herci Lukáš a Marek Příkazký

7. 6. 2022
"Doufám, že někoho bude zajímat můj den. Třeba to, jak venčím psa. Teď mám natočený důkaz, že po něm sbírám bobky." To řekl herec zlínského divadla Marek Příkazký. S botami vyšel z divadla, venčil svého malého psíka a poté vyčkával na svého bratra. Lukáš Příkazký totiž dorazil do Zlína spolu s Dejvickým divadlem. Boty pak viděly představení na zlínské Malé scéně!

Včelaři Alena a Michal

5. 6. 2022
"Je fajn, že lidi uvidí něco jiného. Jestli z vysílání vytvoříte průvodce Zlínem, každý si tam najde něco, co ho zajímá." To botám dnes řekla včelařka Alena. Spolu se svým synem ukázali, jaké to je mít včelstvo uprostřed města. Nahlédnout jsme mohli i na stáčení jarního medu. Děkujeme včelařství Míša a zdravíme všechny včelky!

Kominík Miroslav

4. 6. 2022
Miroslav si půjčil boty, aby ukázal, jak vypadá den kominíka. Provedl je po Doubravských, Luhačovických a Vizovických půdách a komínech.

Ředitel divadla Petr

4. 6. 2022
"Jedním slovem senzace. Byla to mimořádná hodina mého života!", řekl ředitel zlínského divadla a rektor brněnské JAMU Petr Michálek. Boty provedl do zákulisí divadla. Zrovna dnes byla derniéra představení Pýcha a předsudek. Všichni, co sledovali stream mohli také vidět zvukovou zkoušku, kancelář ředitele a zjistit, že i Petr Michálek má rád pivo. Děkujeme celému zlínskému divadlu za krásný den! 
z nohy na nohu

Děti ve Fairylandu

3. 6. 2022
Boty dnes tvořily! A to v ráji pro všechny děti i dospělé - ve zlínském Fairylandu. Sledovat jste mohli scrapbookový workshop. Dam v kouzelném ráji jsme se zeptali, co mají rády na Zlíně. A odpověď? Přírodu.

Motorkář Roman

2. 6. 2022
Roman pracuje jako redaktor zpravodajství v Českém rozhlase Zlín. Jakmile vysvitnou první paprsky, sedá na motorku a pravidelně na ní cestuje do práce. Tentokrát se rozhodl vzít i spolujezdce. Všichni, kteří jste se dnes 2. června dívali na on-line stream jste se mohli projet na motorce spolu s Romanem. Děkujeme, byla to jízda!

Novinářka Nikča

2. 6. 2022
"Je super, že s lidma sdílíte svůj den. Je pravda, že se člověk musí trošku hlídat, aby nemluvil sprostě." To nám řekla Nikča, která pracuje jako redaktorka televize TVS. Boty si půjčila tak, aby si mohla zajít na jeden z bonusů. Na burger do zlínského podniku Bůrgr, který je blízko parku Komenského. Kromě toho nás Nikča provedla po vile Tomáše Bati, protože tam zrovna měla televizní natáčení. Nikčo děkujeme, že jsi nám ukázala kousek svého dne!

Student Ondra

1. 6. 2022
Ondra z Brna byl jeden z prvních, kdo si obul speciální boty s kamerou. Na filmovém festivalu pracuje i se svou přítelkyní jako dobrovolník. A tak se taky dostal k projektu Z nohy na nohu. S botami na svých holeních se prošel po náměstí Míru, byl také v parku Komenského a zažil virtuální realitu v zámku. Ondry jsme se ptali, jak lidé reagovali na jeho dva páry bot. "Nikdo mě nezastavil, spousta lidí se jen pobaveně dívala z dálky, že mám dvoje boty". A boty už si asi nepůjčí... Ne že by mu vadily pohledy lidí. Je tu ale červen a s ním i zkouškové období.  

Redaktor České televize Josef

1. 6. 2022
Kdo si vůbec první oficiálně půjčil boty? Byl to redaktor České televize Josef Kvasnička. Putoval na Kudlov, kde navštívil filmové ateliéry. Díky Josefovi jste se mohli i vy podívat do ateliéru, kde režisér Karel Zeman natáčel Vynález Zkázy nebo Cestu do pravěku. Jak to vše vypadalo? To si pusťte v reportáži České televize ZDE.

Představení Z nohy na nohu

19. 5. 2022
Dnešní setkání s Kateřinou Šedou a týmem, který stojí za projektem Z nohy na nohu na zlínském náměstí Míru. O projektu k výročí 700 let Zlína mluvil primátor města Jiří Korec. Jak vznikal vzhled bot, to řekly designérka Jana Buch a Martina Dokulilová. A o technické stránce bot mluvil vývojář a programátor Radovan Moser. Děkujeme všem, kteří přišli!

Přiznej barvu!

6. 4. 2022
Barva a vizuál projektu bylo jedno z dalších témat, které nám zamotalo hlavu. Nechtěly jsme s grafičkou používat barvy města, ani odstíny, které se v něm často vyskytují. Nakonec jsme se rozhodly využít celé barevné spektrum, což symbolicky reprezentuje různé sociální skupiny obyvatel. Jenže u bot to najednou nefungovalo…. žlutá a růžová byla moc dívčí, černá zase moc vážná. Takže nakonec zvítězila ŠEDÁ!

Krabice od bot

30. 3. 2022
Ke každým botám patří krabice, takže i k těm naším! Rozhodli sme se ji postavit v květnu přímo na Náměstí Míru ve Zlíně a bude sloužit nejen k předávání bot, ale i jako důležitý informační uzel.

Jít vlastním směrem

20. 2. 2022
Jenže vymyslet a vytvořit boty, které drží nad chodidlem, byl docela záhul. Trvalo skoro dva měsíce, než jsme našli finální tvar bot, který by se pro tyto účely hodil. K výsledné podobě vedla ještě dlouhá cesta a s každým dalším krokem přicházela nějaká překážka, kterou jsem museli řešit

Boty na nohách

10. 1. 2022
Na začátku to vypadalo jednoduše – vytvořit boty, které by seděly na všechny velikosti chodidel a lidi si je mohli střídat. Jenže čím víc jsme o tom přemýšleli, tím to bylo těžší. Všechny boty měly nějaké limity nebo nesplňovaly hygienické nároky. Nakonec nás s Janou Buch a Martinou Dokulilovou (UTB ve Zlíně) napadla spásná myšlenka, která se nám všem zalíbila – naše boty vůbec nebudou na chodidle!
Z nohy na nohu - boty